fbpx
Skip to content Skip to footer

Zapisz się na lot zapoznawczy lub po prostu przyjdź na lotnisko i zobacz jak to wygląda. Zadzwoń do nas lub napisz @mail – odpowiemy na wszystkie twoje pytania. ZAPRASZAMY!

By zacząć szkolenie w zasadzie jest tylko jeden wymóg – musimy zgłosić ucznia pilota do ULC. Jeśli uczeń pilot nie jest obywatelem Polski lub innego kraju UE to aby się szkolić musi uzyskać zgodę Prezesa ULC. Zakładając, że chcemy się wyszkolić, a nie tylko szkolić, to jest jeszcze kilka wymagań, które trzeba spełnić, by moc polecieć samodzielnie – wiek, badania lekarskie, zdane egzaminy wewnętrzne i inne zaliczenia teoretyczne i praktyczne.

Odpowiedź na to pytanie może być trochę dziwna – przepis mówi, że aby móc polecieć samodzielnie trzeba mieć skończone 14lat, a wiec formalnie można zacząć szkolenie wcześniej.

Minimalny wiek, w którym można zdobyć licencję szybowcową SPL to skończone 16 lat.

Nie ma górnej granicy dla pilotów wynikającej z wieku. O tym czy dana osoba może latać decyduje lekarz orzecznik, czyli taki lekarz, który ma stosowne uprawnienia do badania pilotów i kandydatów na pilotów

Wszelkiego rodzaju wady oczu czy warianty budowy ciała jest w stanie ocenić jedynie lekarz orzecznik, my się tym nie zajmujemy. Skontaktuj się z nami, a pokierujemy cię. Bądź dobrej myśli! 

Najpierw trzeba się zdecydować – to zwykle zajmuje kandydatowi najwięcej czasu. Potem trzeba wybrać najfajniejszy ośrodek – tu wybór jest prosty! 🙂 Następnie trzeba odbyć kurs teoretyczny – jest kilka ścieżek, które można obrać. Po zakończeniu szkolenia teoretycznego zaczyna się podstawowe szkolenie praktyczne zwane popularnie “podstawówką”. Niestety zwykle dużo osób po szkoleniu podstawowym rezygnuje z dalszej kariery, a szkoda, bo cała zabawa w szybowanie zaczyna się dopiero po podstawówce w trakcie dalszych lotów. Po wylataniu programu i opanowaniu potrzebnych umiejętności oraz po zdaniu egzaminu teoretycznego w urzędzie można przystąpić do egzaminu praktycznego na licencję SPL. Posiadacz licencji może pod okiem instruktorów doskonalić swoje umiejętności i dalej się szkolić.

W/g obecnych przepisów licencja jest bezterminowa lecz aby korzystać z wynikających z niej uprawnień należy spełnić pewne minima. W praktyce oznacza to, że trzeba regularnie wykonywać loty by zachować uprawnienia.

No szkoda, że tak się życie potoczyło ale witaj z powrotem! Skontaktuj się z naszym Szefem Szkolenia, który na podstawie wpisów w twojej książce lotów ustali program wznawiający. Nie zwlekaj! Lataj!

Niezależnie od tego gdzie się szkoliłeś; niezależnie od tego kiedy się szkoliłeś, niezależnie od tego ile masz nalotu procedura przeniesienia papierów do naszego ośrodka jest niezwykle prosta. Skontaktuj się z naszym Szefem Szkolenia on w szczegółach wyjaśni temat. ZAPRASZAMY!

Nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytania?

Napisz do nas....

...napisz do nas widomość lub @mail'a lub po prostu zadzwoń.

    Follow Us!